Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Aktuality

Aktuality - rok 2013


(2013-12-21)

PF 2014 - kalendář akcí 2014

Přejeme všem bohatého ježíška, hodně štěstí a zejména zdraví do nového roku :)

 • Kompletní kalendář akcí pro rok 2014 je uveden na http://www.offroadpruvodce.cz/kalendar.php
 • Tyto webové stránky jsou hlavními pro expedice a výpravy, a průběžně je upravujeme a doplňujeme (nové destinace, nové rozdělení atd.)
 • Konečný termín přihlášek na Izrael je max. do 15.1.2014 !! (vozidla jsou v Izraeli možná i zapůjčit!)
 • Prosím všechny o včasné přihlášení na expedice v roce 2014 pro lepší optimalizaci výprav !! - sledujte prosím uzávěrky přihlášek, při závazném přihlášení na expedice do konce ledna - sleva 10% z každého účastnického poplatku, každá třetí expedice sleva 50%

(2013-12-06)

Offrouďácké info - Náča

Ahoj všem, tak jsem na nějaký čas zpět na "Severu" a mám co vyprávět !


Novinka v archivu expedic

Andalusie

15.11. - 24.11.2013


Po třídenní cestě, kterou jsme pojali velmi zvolna, jsme dorazili do "tepla" malebné Andalusie. Cesta, byť dlouhá, probíhala bez problémů, navštívili jsme během této cesty stopy dinosaurů , obrovský římský aquadukt a skalní město. Kempovali jsme na písečné pláži Středozemního moře pod skalnatými útesy, ale i na vysokém útesu nad mořem, v poušti , v lesích, prostě vždy v lůnu přírody, a to i za plného úplňku, který v průběhu výpravy proběhl. Večer ohýnek z vyplaveného dřeva a z toho, co se v poušti dá najít, prostě nádhera. Cesta vedla většinou po šotolině, panoramata a průjezdy malebnými úzkými řečišti - jako na Sahaře. Čekala nás poušť Tabernas, na kterou jsme se moc těšili, na konec se nám ji podařilo přejet celou napříč mimo asfalt - trochu offroadek - nic těžkého a po asfaltu se to dalo i objet. Jeli jsme vyschlými řečišti, po hřebenech - v některých místech jsme i lehce přiduli. Podařilo se nám vyjet na mnoho vrcholů, od výšky 1380 mnm až po vrcholy ve výšce 2100 mnm - neuvěřitelné výhledy na všechny strany, vlastně z této nadmořské výšky bylo vidět až na moře - tedy na 0 mnm. Přímo po skalnatém hrotu jednoho z hřebenů v této výšce se nám podařilo najet 30 km dlouhou cestu. Vzhledem k teplotě jsme však kempovali vždy max. do výšky 1000 mnm. Holywood western městečko, kde se natáčelo mnoho filmů a které jsme v poušti navštívili, naplnilo naše turistická očekávání :-). Viděli jsme nádherné scenérie v okolí přehrad a prý největší a nejhezčí národní park ve Španělsku Cazorla-Segura - jak tvrdí Španělé. Nebyl to sice příliš offroadek, ale výhledy na scenérie byly jak z Vinnetoua a v tuto roční dobu a v této výšce 2000 mnm byla hrozná zima: -2°C a i sníh. V noci byl nutný oheň, čaj a groček. Andalusie nás skutečně dostala, poušť Tabernas jsme dali napříč a je skutečně monumentální a i technika po celou dobu výpravy bez problémů držela.

(2013-11-13)

Vánoční večírek

Vás, všechny příznivce cestování a offroadu tímto zveme na společné promítání a zároveň vánoční večírek Off Road Expeditions dne 12.12.2013. Promítneme si fotky a video sestřihy z letošních expedic, které tento rok proběhly, budou i premiéry 3 filmů - lednové Budapešť-Bamako, letní Alpy a Tagliamento (lze i zakoupit DVD). Kdo bude mít zájem, probereme podrobně chystané cesty do různých končin vč. Izraele, jak bylo v nedávno zaslaném infu popsáno, Andalusie, Alp, Moabu, Nového Zélandu a dalších. Zúčastní se i Jirka Chramosil "Náčelník". Večírek s promítáním proběhne od 17.30 hod. (od 16.00 hod. do 17.30 hod. bude schůzka kolem Izraele - pro zájemce o účast) v Hostinci Ve Mlýně ul. Jalodvorská 841/16, Praha 4, www.vemlyne.cz, předem pošlete přihlášku !!!!!!!!!!!!!, kapacita salonku je omezená!! Přihláška zde http://www.offroadpruvodce.cz/prihlaska.php - stačí napsat jméno a svojí e-mailovou adresu.

Na setkání se těší Kilař, Náča a Tišťák

(2013-11-01)

Offrouďácké info

Ahoj offrouďáci, blíží se zima a tak přinášíme několik informací k připravovaným akcím na zimu...


Novinka v archivu expedic

Namibie

Namibie

26.10. - 12.11.2013

Novinka v archivu expedic

Namibie

Namibie

5.10. - 19.10.2013

Novinka v archivu expedic

Ukrajina

Ukrajina

21.9. - 29.9.2013

(2013-09-18)

Stěhování do Namibie

Ahoj offrouďáci,
jak už jsem avizoval, začátkem září definitivně opouštím Evropu a stěhuji se do mé vysněné Namibie, kde budu provozovat stejnou činnost, tedy průvodcovství a časem postavím i turistický rezort African Dream na území "Tady je Náčovo" . Protože jsem nechtěl zahodit 16 let práce, kterou jsem věnoval budování offroad expedic, rozhodl jsem se předat firmu Radkovi Šolcovi zvanému "Kilař",který pod značkou Offroadplowing již různé expedice a akce organizuje. Určitě bude pokračovat a rozvíjet offroad výpravy a expedice k Vaší spokojenosti, vč. aktivit Touaregclubu.

Dohodli jsme se na rozdělení teritoria, kdy on bude obstarávat výpravy a expedice na severu Afriky, v Evropě a Asii. Já budu dál připravovat výpravy a expedice na jihu Afriky, v Austrálii a Americe-příští rok chci připravit Moab-Utah, takže se určitě budeme potkávat, a to i na akcích v Evropě, kde budu ovšem jen hostovat , co by "pacoš", tedy i já tam konečně budu na dovolené.

Tedy oficiálně - oznamuji, že dne 2.9., Radek Šolc "Kilař" převzal společnost Off Road Expeditions s.r.o. a stal se jejím jednatelem. Všechny aktivity, které zajišťovala tato společnost - zejména off road výpravy a expedice, ať už s vozy 4x4 nebo ATV, předváděcí a nebo promo akce atd. kontinuálně pokračují. Dále uvedená společnost převzala prodejní aktivity společnosti Off Road World s.r.o. a to zejména prodej autostanů značky AUTOHOME, prodej doplňků pro vozy 4x4.

Se všemi Vámi, kdo se zúčastnili 7.9. offroad víkendu v Bělé pod Bezdězem, který jsme společně s Kilařem pořádali a kde jsem ho těm, kteří ho ještě neznali představil, jsem se již rozloučil. S těmi kdo tam nebyli se tímto loučím a přeji vám hodně offroadových zážitků.

PS: Můj telefon je zatím nadále 602299299, ale končí ve schránce, pokud se chcete spojit semnou osobně, pošlete SMS, na vzkazy a telefony nebudu moci reagovat. Mail mi zůstává naca4x4@offroadworld.cz. Kilař má telefon 777299299 nebo 602308651, mail radek.s@expedice4x4.cz.

"Náčelník"
Jirka Chramosil

 

Ahoj offrouďáci,

teď za mě. S Jirkou se známe od roku 1997 a za tu dobu jsme spolu zažili spoustu různých situací, ať už nádherných výhledů, náročných terénních momentů i hledání spousty nových cest a podobných zážitků. Spojuje nás společný zájem o offroad, přírodu a cestování, máme rádi dobrodružství, jak mnoho z vás ví. Offroad a cestování mě baví a zajímám se o něj od roku 1997, po roce 2000 jsem se účastnil mnoha expedic a některé i organizoval. Řada z vás ví, že organizuji expedice a výpravy již nějaký čas pod značkou Offroadplowing (www.offroadplowing.cz) a naše společná dohoda s Jirkou na spojení našich "firem" a dalším rozvíjením společných aktivit by mělo přinést lepší servis a nové lokality vám, kdo se účastníte a nadále budete účastnit námi organizovaných akcí. Offroadexpeditions, Offroadplowing a veškeré aktivity Offroadworld vč. prodeje autostanů, budou nadále probíhat pod jedinou značkou Offroadexpeditions. Expedice Jirky Chramosila budou nejen na webových stránkách Offroadexpeditions, ale i na doméně offroadguide - jako portálu Jirky Chramosila pro expedice v Jižní Africe, Austrálii a Americe. V přípravě a realizaci akcí mi již pomáhá a nadále bude pomáhat, stejně jako Jirkovi, Tomáš Kukal "Tišťák". V rámci kalendáře akcí, výprav či expedic (jak kdo chce) budou v nabídce expedice pod vedením mě nebo "Náčelníka" (v budoucnu možná i dalších), a to dle lokality a časových možností jednotlivých průvodců. Mým dlouhodobým cílem je organizovat expedice a výpravy pro omezený počet účastníků s vlastními vozy nebo ATV (lze i zapůjčit). Tyto výpravy směřuji a i nadále chci směřovat do různých, obvykle zaostalých, koutů světa, kam se člověk sám jen těžko podívá. Cílem je, abychom společně navštívili zajímavá místa, poznali nové kraje, nové mravy, abychom si zajezdily v různě těžkém terénu, ale i na upravených šotolinových cestách. Rád bych vždy jednou za dva roky podnikl nějakou dálkovou expedici např. do Mongolska, Indie apod. „po vlastní ose“. Akcí se může účastnit každý, kdo je příznivcem nejen offroadu, stačí, když má dobrodružnou povahu. Jsem otevřen komukoliv, kdo chce zažít něco neobvyklého a komu nevadí na některých vybraných expedicích i občas trochu adrenalinu a chce být platnou součástí expedičního teamu.

Na co se i nadále můžete těšit:

 • Offroadexpedice
 • Offroadexpedice pro upravené vozy (pod logem Offroadplowing)
 • Expedice pro SUV (i bez terénní redukce)
 • Výpravy s ATV
 • Výpravy s Tuaregclubem
 • Nové destinace
 • Nové cesty ve starých destinacích
 • Fotovideosestřihy z výprav
 • Reportáže z expedic
 • Jednodenní i víkendová setkání s "Razítkovanou" a zajímavými hosty
 • Možnost ovlivnit plánované destinace dle vašich návrhů
 • Dálkové expedice "po vlastní ose"
 • Aktuální info v průběhu expedic
 • Možnost ON-line sledování pohybu expedice
 • Klubová setkání s vyprávěním a promítáním

Těším se, že s Vámi budu moci sdílet radost z nezapomenutelných zážitků :).

"ŽIJTE OFFROAD:)"

„Kilař“
Radek Šolc

(2013-08-14)

Mercedes-Benz Transylvania adventure 2013

Začátkem srpna jsem realizovali pro importéra 15-denní akci v pohoří Vladeasa. Zúčastnilo se ji celkem 13 skupin v cca 130 vozech a to v modelech GLK, ML, GL, G, ale i jedno Rko. Všechny vozy si s terénem poradili "bez ztráty květinky", pouze jednomu ML, které mělo najeto cca 250 tis. km, odešel p.p. měch, ale ten jsme obratem nahradili ve stylu "off road repare", tedy gumovou rohoží a Pet lahví. Jediný problém byly pneumatiky, neboť se objevil i rozměr 295/49R21, všechny v sériovém provedení s dezénem na silnici - skóre bylo 18 proražených pneu a 151 knotů, kterými jsme opravovali malé průrazy. Myslím, že akce se velmi povedla a účastníci se vraceli plni zážitků zpět do Čech.

Náčelník


(2013-08-04)

Společné offroadové setkání Off Road Expeditions a Off Road Plowing 7. - 8.9.2013

Off Road víkend, který se bude konat 7. až 8. 9., tedy první víkend v září a to v Bělé pod Bezdězem v areálu Motorlandu. O víkendu se chci rozloučit se všemi, kteří se zúčastnili offroad výprav a expedic za dobu 16 let, kdy jsem je pořádal a představit svého nástupce, který povede offroad výpravy a expedice v Evropě a Asii. Já se chci specializovat na Ameriku, Austrálii a Afriku, zejména tu na jihu. Kdo si vzpomene, co jsem napsal v lednu 2009, asi už tuší... kdo ne, najde to na tomto webu pod datem 2.1.2009 v novinkách...

Samotné ježdění s teréňáky a ATV se bude konat v sobotu od 10 do 17 hod.
Večer plánujeme táborák a posezení s kytarou. Přespání ve vlastních stanech (kdo bude chtít zůstat, vezměte si vše potřebné pro táboření, něco na grill a na spláchnutí). V neděli dopoledne se rozjedeme k domovu.
Startovné je 500,- Kč za auto.

Náčelník

 • KDY?   7.9.2013 v 10.00 hod. sraz přímo v areálu Motor Land Bělá
 • KDE?   v Bělé pod Bezdězem směr Kuřivody, 45 min. z Prahy
 • ZA KOLIK?   500,- Kč za auto, za ATV 300,- Kč
 • PROGRAM:   v sobotu 10 hod. rozprava, od 10.30 hod. terénní polygon a rokle - pěkné výjezdy, 12 hod. opékání buřtů, od 13 hod. konečně nová nová trasa. Vše je na přírodní trati uprostřed lesů. V 17 hod. ukončení programu. Večer plánujeme táborák a posezení s kytarou.

Novinka v archivu expedic

Alpy

Alpy - Ligutské

21.7. - 28.7.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie

Transylvánie pro ATV

15.6. - 22.6.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie

Transylvánie pro ATV

8.6. - 15.6.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie

Transylvánie (Mercedes-Benz)

1.6. - 5.6.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie

Transylvánie (Touareg Club)

24.5. - 1.6.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie

Transylvánie

17.5. - 25.5.2013

(2013-05-13)

Víkendové sektání Bělá p. Bezdězem

Na víkendové setkání nakonec dorazilo i přes nepřízeň počasí 28 vozů. Převládali jednoznačně Touaregy, kterým zdatně sekundovali Amaroky, ale i další značky. Dopoledne jsme strávili na cvičném polygonu a nedaleké rokli, už kolem 11.hodiny začalo pršet a vydrželo to i přes poledne. Zrovna jsme opékali buřty, ale nám to nevadilo, tak jsme si u táboráku popovídali a odpoledne vyrazili na přesun do pískovny. Užili jsme si pohodový den, tak zas příště !

Zdar Náča

(2013-04-26)

Autostany za velkoobchodní ceny

Jdeme Vám s cenou naproti - nové nižší ceny autostanů

Nabízíme Vám nejnižší ceny - neboť jsme v ČR jediným oficiální zástupcem Italského výrobce Zifer, který pod značkou AUTOHOME vyrábí autostany přes 50 let.
Na rozdíl od ostatních prodejců tedy autostany nenakupujeme přes další článek v řetězci šedých dovozců, kteří překupují autostany od dealerů v zahraničí.

Případné reklamace řešíte s oficiální zastoupením značky, který je řeší přímo s výrobcem.

U nás máte záruku nejnižší ceny, kterou jsme v letošním roce dosáhli vyloučením velkoobchodního prodeje z naší nabídky. Tím se nám podařilo ponížit k 1.5. cenu o marži pro maloprodejce.

Proto Vám nyní nabízíme autostany za dříve velkoobchodní cenu !

Už nyní objednávejte za novou cenu, více na www.autostany.cz.

(2013-04-15)

Rallye Budapest - Bamako 2013 shrnutí

Když shrnu naši účast v závodní kategorii Rallye Budapešť Bamako, musím říct, že to byl rozhodně zážitek, na který budeme všichni dlouho vzpomínat. Bohužel díky organizátorovi, kterým je Maďar Andrew G. Szabo, převážil negativní pocit, že jsme si zaplatili ve startovném, které stálo na posádku 1.400,- až 1.900,- Eur servis, který jsme nedostali.

Novinka v archivu expedic

Rally Bamako

Rally Bamako

25.1. - 17.2.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie pro ATV

16.1. - 20.1.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie pro ATV

9.1. - 12.1.2013

Novinka v archivu expedic

Transylvánie pro ATV

3.1. - 6.1.2013

PF 2013
© 2021 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.