Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Destinace   >   Albánie

Albánie - Základní informace

Albánie
Albánie
Albánie

Albánie

offroad výprava pro terénní vozy a SUV
"Výprava na Balkán, do kraje bývalé Jugoslávie"
 

Albánie - "Nebroušený diamant Balkánu" - je zemí vysokých skalnatých hor, divokých řek a krásných jezer. Na severu jsou skalnaté vrcholy součástí Dinárských hor a jižní hory jsou součástí řeckého pohoří Pindus. Je to mezi evropskými státy naprosto unikátní a krásná země v mnoha směrech. Nikde jinde nenajdete na tak malém území tolik přírodního bohatství, přírodních krás - průzračných jezer, burácejících řek a nádherných hor. Tato země v sobě skrývá mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. Průměrná teplota je velmi příjemná a během nejen letních, ale i jarních a podzimních měsíců zaručuje teplé a slunečné počasí. Tato země v sobě snoubí balkánskou vášeň a středomořskou atmosféru. Při výpravě do Albánie uvidíte nádherné vápencové skalnaté hory nejen v "Albánských Alpách" na severu, ale během celé výpravy do této oblasti. Navštívíte městečko Komani s monumentální přehradou, po jejíž hladině se budete plavit i se svým vozem. Uvidíte nespočet hlubokých kaňonů s divokými řekami. Projedete si nezapomenutelná zákoutí této nádherné země. Čekají Vás panoramatické výhledy a tábořiště, na které se nezapomíná. Charakter poznávací výpravy po nezpevněných, ale i zpevněných cestách vedoucích přes hřebeny nejen Dinárských hor, je určen pro terénní vozy a SUV 4x4. O Albánii se dá napsat kde co, ale platí jen jediné - "to musíte prostě projet a vidět".

Výpravu můžete realizovat s vlastním terénním / SUV 4x4 vozem nebo si zapůjčit Toyotu Land Cruiser v expediční úpravě.

Albánie Albánie Albánie Albánie Albánie

Mimo tento pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.

Informace

Albánie
offroad výprava pro terénní vozy a SUV

Minimální počet účastníků pro realizaci výpravy je 6 posádek (vozů).

Užitečné odkazy:

Obtížnost, nutné vybavení vozidla:

3těžší offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu MT, vyprošťovací doplňky, doporučen naviják a uzávěry diferenciálů

Cena poplatku 28.700,- Kč za vůz zahrnuje

 • doprovodný terénní vůz - GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava
 • českého průvodce
 • připravený itinerář celé cesty

Cena nezahrnuje

(náklady na vše ostatní)

 • pohonné hmoty, dálniční poplatky cca 30,- €
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla v přírodě nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici) 100,- €
 • cestovní pojištění, na vyžádání zajistí organizátor
 • noclehy ve volné přírodě nejlépe ve střešních stanech

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Offroadplowing

Radek Šolc

Radek Šolc "Kilař" - zkušený cestovatel a dobrodruh. Jako poslání vnímá umožnit účastníkům expedic vidět a projet taková místa, kam by se sami nevydali i přesto, že je touží poznat. A to ať už destinací, lokalitou nebo obtížností terénu. Je připraven zdolat se všemi účastníky veškeré překážky a nástrahy, které před nás při cestování příroda, počasí a jiné vlivy staví, neboť i cesta může být cíl. Jako průvodce je umí řešit. Je zvyklý na cestách rozpoznat a eliminovat rizika, ale zažít i adrenalin. Má znalosti a cit, řešit technické i sociální problémy skupiny. Své zkušenosti sbíral za uplynulých více jak 20 let na různých expedicích, výpravách a offroad akcích, zprvu jako účastník, následně zejména jako organizátor a průvodce. Navštívil více jak 50 zemí světa a vedl expedice do různých destinací: Rumunsko (Transylvánie), Ukrajina, Island, Maroko, Omán, Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Čína, Sardinie, Korsika, Alpská řeka Tagliamento, Západní Alpy (Ligurské, Přímořské, Kottické aj.), Severní Alpy (Dolomity, Karnské aj.), Srí Lanka aj. V rámci závodů Budapešť-Bamako a Silk Way Rally projel Senegal, Mauretanii, Guinea Bissau, Rusko, Kazachstán a Turkmenistán.

Ubytování

 • převážně v přírodě ve vlastních autostanech viz www.autostany.cz, nebo v normálních stanech na zemi

Doprava

Vlastními nebo zapůjčenými 4x4 auty 2 - 4 osoby. Auta je třeba vybavit pro kompletním pobyt v přírodě (lednice, grill, plynový vařič, nádobí, kanystr na vodu, stolek, kemp. židličky atd.). Včetně autostanů umístěných na střeše vozu, vybavených kompletní ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).

Služby

 • zajistíme na požádání cestovní pojištění
 • zajistíme Vám s předstihem pronájem vozů 4x4

Trasa

Praha | Brno | Bratislava | Budapešť | Szeged | Bělehrad | Nis | Priština | Kukes

Geografie

 • Albánie se nachází na pobřeží Jaderského moře, v západní části Balkánského poloostrova
 • z jihu břehy Albánie omývá Jaderské moře
 • expedice zahrnuje cestu nejen podél pobřeží Jaderského moře, ale zejména okruh celým vnitrozemím
 • časové pásmo: SEČ - GMT +1
 • počet obyvatel: 2,8 mil. - 50% muslimové, 45% křesťané
 • úřední jazyk: albánština
 • hlavní město: Tirana
 • státní zřízení: parlamentní republika
 • rozloha: 28.700 km2

Poplatky

S vlastním vozem - cena poplatku za průvodce s vozem je stanovena na 28.700,- Kč za jedno vozidlo.

Vaše náklady na cestu pro dvě osoby ve voze jsou cca 1.300,- Eur vč. účastnického poplatku.

O destinaci

Klima

Klima je příjemné, albánské pobřeží Jaderského a Iónského moře má délku asi 420 km. Průměrná teplota je velmi příjemná a během letních měsíců zaručuje teplé a slunečné počasí. Podnebí je jiné na pobřeží a ve vnitrozemí. Na pobřeží typické středozemní klima s horkými suchými léty a mírnými deštivými zimami. Ve vnitrozemí směrem k horským oblastem, je podnebí spíše kontinentální. V zimě na horách sněží a mrzne a z hor vane studený vítr. Déšť je v Albánii běžný, ale nerovnoměrný. Nejvíce srážek je v horách, a to v zimních měsících, při tom jihozápad země trpí v létě suchem. Průměrná roční teplota je 15°C. Průměrné teploty v hlavním městě Tirana jsou: v lednu 7 stupňů a v červenci 25°C.

Náboženství

Islám 50%, albánské ortodoxní křesťanství 35%, římsko-katolické (10 %) - Albánie je země s liberálním přístupem k prosazování zásad náboženství. U žen ve městech se toleruje běžný, evropský způsob oblečení. Nicméně je dobrá "obecná zdrženlivost".

Bezpečnostní situace

Bezpečnostní situace v zemi je stabilní, nízká kriminalita. Velmi tolerantní postoj úřadů k turistům vůči porušování místních předpisů. Podmínky a servis pro turisty je v rámci Balkánského poloostrova relativně nízký. V posledních 10 letech se bezpečnostní situace výrazně zlepšila a v současnosti je na evropské úrovni. Velká města a hlavní trasy spojující zemi s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem jsou bezpečné, a to i v noci. Návštěvníci a turisté se nestávají oběťmi organizovaného zločinu. Životní úroveň značné části obyvatel je velmi nízká, je nutné proto dodržovat jen běžná bezpečnostní opatření. Při zachování základních hygienických pravidel není třeba se obávat jakékoliv nákazy.

 • Nejvhodnější termín: v rozmezí od 15.4. do 30.10., délka výpravy minimálně 7 dnů
 • Typ výpravy: offroadová nebo poznávací výprava dle výběru trasy (cca 800 km mimo zpevněné cesty)
 • Délka trasy: cca 3500 km (přesun na místo a zpět 2500 km, na místě přesuny a nezpevněné cesty cca 1000 km)
 • Určeno: pro terénní vozy a SUV 4x4

Albánie - "Nebroušený diamant Balkánu" - je zemí vysokých skalnatých hor, divokých řek a krásných jezer. Na severu jsou skalnaté vrcholy součástí Dinárských hor a jižní hory jsou součástí řeckého pohoří Pindus. Je to mezi evropskými státy naprosto unikátní a krásná země v mnoha směrech. Nikde jinde nenajdete na tak malém území tolik přírodního bohatství, přírodních krás - průzračných jezer, burácejících řek a nádherných hor. Tato země v sobě skrývá mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. Průměrná teplota je velmi příjemná a během nejen letních, ale i jarních a podzimních měsíců zaručuje teplé a slunečné počasí. Tato země v sobě snoubí balkánskou vášeň a středomořskou atmosféru. Při výpravě do Albánie uvidíte nádherné vápencové skalnaté hory nejen v "Albánských Alpách" na severu, ale během celé výpravy do této oblasti. Navštívíte městečko Komani s monumentální přehradou, po jejíž hladině se budete plavit i se svým vozem. Uvidíte nespočet hlubokých kaňonů s divokými řekami. Projedete si nezapomenutelná zákoutí této nádherné země. Čekají Vás panoramatické výhledy a tábořiště, na které se nezapomíná. Charakter poznávací výpravy po nezpevněných, ale i zpevněných cestách vedoucích přes hřebeny nejen Dinárských hor, je určen pro terénní vozy a SUV 4x4. O Albánii se dá napsat kde co, ale platí jen jediné - "To musíte prostě projet a vidět".

Albánie© 2024 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.