MONGOLSKO

KALENDÁŘ 2020
Březen Omán
Rumunsko s ATV - zima
Duben Maroko s vozy
Květen Maroko s ATV
Ukrajina s vozy
Červen Rumunsko s vozy
Víkendová nebo 1-denní setkání
Červenec
Srpen Island
Září Island
Říjen Ukrajina s vozy
Island
Listopad Albánie
Prosinec

KALENDÁŘ 2021
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen Mongolsko
Sardinie
Mongolsko
Červenec Mongolsko
Srpen Mongolsko
Září Černá Hora
Říjen Tanzánie
Albánie
Listopad Tunis
Prosinec

PŘIHLÁŠKA

Facebook

Půjčovna vozidel

Půjčovna a prodej autostanů

Půjčovna kemping výbavy

Půjčovna čtyřkolek ATV

  Zasílání aktualit e-mailem
 
Máte-li zájem o zasílání aktuálních informací o připravovaných akcích a novinkách na našem webu, vyplňte prosím níže svojí e-mailovou adresu.
 
E-mailová adresa:
Prosím opiště kód:
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Vaše e-mailová adresa nebude poskytnuta třetí straně a bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail se svojí adresou na info@expedice4x4.cz a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

My a tisk

Partneři

 

Mongolsko

Mongolsko

V roce 2020 chystáme dálkovou expedici do Mongolska, kdo má zájem, může se přidat. V případě, že někdo ze zájemců nemá vlastní vozidlo, může se zúčastnit jako spolujezdec, a to i třeba pouze na část výpravy - tedy odjede-přiletí-odletí a podobně...

Pro více info volejte 777 299 299.

 

Základní informace

 • termín výpravy: 15.6. - 31.8.2020
 • organizátor: Off Road Expeditions s.r.o.
 • vedoucí výpravy: Radek Šolc, jednatel společnosti Off Road Expeditions s.r.o.
 • celková předpokládaná ujetá vzdálenost: 35.000 km (Praha - Ulambátar - Praha)
 • celá výprava bude 6-7 offroadových vozidel, celkem 12-14 osob (každá posádka 2 osoby)
 • všichni účastníci jsou zkušení řidiči a cestovatelé
 • věk účastníků nerozhoduje
 • státní příslušnost nerozhoduje
 • ubytování bude formou kempování ve volné přírodě, v případě, že to bezpečnostní a povětrnostní podmínky dovolí

Užitečné odkazy:

 

Obtížnost, nutné vybavení vozidla:
3 těžší offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu MT, vyprošťovací doplňky, doporučen naviják a uzávěry diferenciálů

Průměrné teploty v Mongolsku (°C ve stínu)

 

Připravovaná trasa - státy průjezdu

Cesta "tam": Cesta "zpět":
Slovakia Russia
Hungary Ukraine
Romania Poland
Bulgaria
Turkey
Georgia
Armenia
Azerbaijan
Iran
Turkmenistan
Uzbekistan
Tajikistan
Kyrgystan
Kazakhstan
Russia
Mongolia

 

Požadavky na vozidlo

 • výrobce vozidla Toyota, Land Rover, Nissan (pouze Patrol, Navara), Mercedes (pouze G), Mitsubishi (pouze Pajero, L200)
 • vozidlo může být bez jakýchkoliv specielních úprav
 • vozidlo musí být vybaveno terénní redukcí, pneumatiky AT, zadní uzávěrou diferenciálu, spodní krytí podvozku, CB radiostanice, přídavná nádrž popř. min. 3x20 l kanystr, 2x rezervní kolo
 • doporučená výbava vozidla, úpravy a náhradní díly - dle telefonické konzultace 777 299 299
 • vozidlo musí mít předexpediční kontrolu v našem specializovaném servisu www.mrazik4x4.cz

 

Povaha a účel expedice

Všichni účastníci takovýchto výprav či expedic - jak kdo chce :-), kteří se účastní námi organizovaných akcí, jsou vždy lidé s dobrodružnou povahou, cestovatelé či dokumentaristé se silnou touhou po poznání, po dobrodružství, s čistým srdcem a vřelým vztahem k přírodě. Všichni očekávají nezapomenutelné zážitky, nová poznání a nové životní zkušenosti.

 
Škola Integrál Pro takovéto výpravy organizujeme sbírky školních potřeb a zejména dětského oblečení - např. pro výpravu do Guinea-Bissau a Senegalu v rámci humanitárního závodu Budapešť- Bamako sbírka v pražské škole Integrál, kdy škola Integrál takzvaně "adoptovala" jednu z domorodých škol ve Guinea-Bissau.

 
UNICEF - každý rok věnujeme na základě uzavřené smlouvy s humanitární organizací UNICEF část z účastnických poplatků od účastníků námi organizovaných výprav. Tento dar cílíme ve prospěch projektu "Školy pro Afriku" organizovaný touto organizací, neboť jsme přesvědčeni, že podpora vzdělání je naprosto zásadní pro rozvoj těch nejzaostalejších míst naší Země.

Unicef

 

Dokumentarizace a propagace celé výpravy

 • Celý průběh této expedice bude nahráván na dvě kamery ve kvalitě full HD a fotodokumentace bude prováděna na kvalitní zrcadlový fotoaparát s vysokým rozlišením - stejně jako každá námi organizovaná výprava.
 • U této výpravy počítáme s účastí profesionálního fotografa.
 • Z celé výpravy bude zpracován videosestřih profesionálními střihači spolupracujícími i s ČT - podobně jako tento video sestřih viz. https://www.youtube.com/watch?v=rn5cO7YktRc.
 • Každý z partnerů naší expedice bude prezentován ve videosestřihu a na všech materiálech týkajících se této expedice.
 • Našim partnerům nabízíme možnost využít veškeré materiály, jak fimové, tak fotografické k vlastní prezentaci či k jinému "smysluplnému“"použití.
 • Jsme připraveni prezentovat všechny instituce a organizace, které se na přípravě této výpravy podílejí nebo budou podílet, či jinak pomohou.
 • Jsme připraveni na základě jednání a případné spolupráce s partnery upravit program, prezentaci i povahu této připravované expedice vč. i případné účasti jedné či dvou osob na této výpravě dle našich možností.

 

Požadavky na případnou pomoc či asistenci při přípravě a v průběhu výpravy

 • osobní asistence při vstupu a výstupu z jednotlivých států
 • asistence v jednotlivých zemích v případě nouze
 • informace o místních specifikách a úředních nařízeních či předpisech v jednotlivých státech, které by se výpravy mohly týkat
 • informace o aktuální politické a bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích a o případných problematických územích v rámci jednotlivých států - "důležitá doporučení"
 • kontakt na "kompetentní" osoby v jednotlivých lokalitách
 • finanční a materiální podpora

 

Naše zkušenosti a historie při podobných cestách

Vedoucí výpravy je zkušeným offroadovým průvodcem s mnohaletými zkušenostmi. Radek Šolc je váš průvodce do míst, kam by se obvykle lidé sami nevydali, přestože touží taková místa poznat. Vede vždy skupinu lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, humanitární pomoc v rámci možností, které každá z výprav nabízí a samozřejmě maximální propagace České republiky. Pod vedením zkušeného průvodce vždy vznikne team, který zvládne všechny překážky, jenž mohou překvapit a průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti sbíral na různých offroad akcích a mnoha expedicích více jak 14 let, dříve jako účastník a poté jako průvodce. V rámci závodů Budapešť-Bamako a Silk Way Rally projel Senegal, Mauretanii, Guinea Bissau, Rusko, Kazachstán a Turkmenistán. Navštívil destinace nebo vedl expedice do různých zemí - Izrael, Čína, Srí Lanka, v Evropě Transylvánie, Ukrajina, Maroko, Sardinie, Alpská řeka Tagliamento, Západních Alpy (Ligurské, Přímořské, Kottické aj.), Severní Alpy (Dolomity, Karnské aj.) aj. Poskytuje první pomoc na úrovni zdravotníka.

Většina přihlášených účastníků výpravy procestovala mimo jiné i různé exotické destinace světa - např. v Africe Namibii, Angolu, Zambii, Senegal, Mauretanii, Guineu Bissau, Jihoafrickou republiku, Botswanu, Zimbabwe. Někteří procestovali celou Austrálii (i opakovaně). Dále Mongolsko, Island atd.

 

V případě jakýchkoliv dotazů a konzultací volejte +420 777 299 299.

 

© 2016 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.