ČÍNA

KALENDÁŘ 2020
Březen Omán
Rumunsko s ATV - zima
Duben Maroko s vozy
Květen Maroko s ATV
Ukrajina s vozy
Červen Rumunsko s vozy
Víkendová nebo 1-denní setkání
Červenec
Srpen Island
Září Island
Říjen Ukrajina s vozy
Island
Listopad Albánie
Prosinec

KALENDÁŘ 2021
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen Mongolsko
Sardinie
Mongolsko
Červenec Mongolsko
Srpen Mongolsko
Září Černá Hora
Říjen Tanzánie
Albánie
Listopad Tunis
Prosinec

PŘIHLÁŠKA

Facebook

Půjčovna vozidel

Půjčovna a prodej autostanů

Půjčovna kemping výbavy

Půjčovna čtyřkolek ATV

  Zasílání aktualit e-mailem
 
Máte-li zájem o zasílání aktuálních informací o připravovaných akcích a novinkách na našem webu, vyplňte prosím níže svojí e-mailovou adresu.
 
E-mailová adresa:
Prosím opiště kód:
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Vaše e-mailová adresa nebude poskytnuta třetí straně a bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail se svojí adresou na info@expedice4x4.cz a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

My a tisk

Partneři

 

Čína
Čína

Čína
poznávací výprava - letecky (6 vnitrostátních přeletů) - se zapůjčeným minibusem

Čína - Za 21 dnů navštívíte nejlidnatější a čtvrtou největší zemi světa. Čína přinesla světu hedvábí, papír, střelný prach a mnoho dalších vynálezů. Budete mít možnost navštívit v Pekingu náměstí Nebeského klidu, Zakázané město, areál olympiády z roku 2008 a velkou čínskou zeď nedaleko Pekingu. Navštívíme Xian - historicky první hlavní město Číny. Uvidíte Terakotovu armádu v podhůří Huashanu na jehož vrcholky vystoupíme. Zaletíme navštívit provincii Sečuan s nádhernými jezery v podhůří Tibetu. V Šanghaji si projdete chrám jadeitového (nefritového) Buddhy se starými zahradami v centru města, rozhlédnete se na "Novou Šanghaj" z jedné z nejvyšších budov světa z výsky přes 400m. Na lodi si projedete "Čínské Benátky" a uvidíte i tradiční zpracování čínského hedvábí. Projdeme se národním parkem Danxia. Ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků v okolí města Guilin se projedeme se lodí mezi vápencovými mogoty. Uděláme si výlet na terasovitá rýžová pole Dračí hřbet. Na závěr této poznávací výpravy relaxujeme v tradičních čínských lázních na tropickém ostrově Hainan - nejjižnější místo Číny, kde uvidíte i domorodé čínské vesnice a pověstnou 108m vysokou sochu Buddhy.

Mimo pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.


 

Informace

Čína
poznávací výprava - letecky (6 vnitrostátních přeletů) - se zapůjčeným minibusem

Minimální počet účastníků pro realizaci výpravy je 8 osob.

Cena poplatku 38.000,- Kč (46.000,- Kč)* za osobu zahrnuje

 • Minibus
 • čínský průvodce
 • český průvodce
 • mapy, trasy, připravený itinerář celé cesty
 • foto, video sestřih z akce, expediční tričko
 • GPS, satelitní tel., on-line SPOT sledování polohy,GPS emergency,
 • připravený itinerář celé cesty

*  Nižší cena platí při přihlášení a zaplacení do 30.1. nebo 4 měsíce před akcí.
    Vyšší cena platí při přihlášení a zaplacení do uzávěrky.

Váš český průvodce...

Pořadatel: Off Road EXPEDITIONS s.r.o.
                Offroadplowing

Radek Šolc "Kilař" je váš průvodce do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze. Pod vedením zkušeného průvodce, jste team, který zvládne všechny překážky, jenž Vás mohou překvapit ! A víte proč? Protože Váš průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti sbíral na různých offroad akcích a mnoha expedicích více jak 20 let, dříve jako účastník a poté jako průvodce. Navštívil více jak 40 zemí a vedl expedice do různých destinací - Rumunsko (Transylvánie), Ukrajina, Maroko, Omán, Čína, Sardinie, Korsika, Alpská řeka Tagliamento, Západní Alpy (Ligurské, Přímořské, Kottické aj.), Severní Alpy (Dolomity, Karnské aj.), Srí Lanka... aj. V rámci závodů Budapešť-Bamako a Silk Way Rally projel Senegal, Mauretanii, Guinea Bissau, Rusko, Kazachstán a Turkmenistán. Poskytuje první pomoc na úrovni zdravotníka.

Váš čínský průvodce...

Ray Wu "Ping" je váš profesionální průvodce po Číně.

Ubytování

 • v hotelích

Doprava

Letecky Praha - Peking (Hongkong). Po Číně vnitrostátní lety a se zapůjčeným minibusem.

 

Služby

 • zajištění víz hromadně s předstihem
 • zajištění letenek hromadně s předstihem
 • zapůjčení minibusů
 • zajistíme na požádání cestovní pojištění

Geografie

 • Čína se nachází na východě asijského kontinentu, na jihu sousedí s Vietnamem, Laosem, Barmou, Butanem a Nepálem. Na západě sousedí s Indií, Pakistanem, Afghanistanem, Tajikistanem, Kyrgyzstanem a Kazakhstanem. Ze severu sousedí s Mongolskem, Ruskem a Severní Koreou. Jeho východní hranice omývá Čínské moře
 • Výprava zahrnuje okruh vnitrozemím - téměř celou Čínou - nejznámější a nejzajímavější místa Číny
 • časové pásmo: +8h
 • počet obyvatel: 1,4 mld.
 • úřední jazyk: Čínština
 • hlavní město: Peking
 • státní zřízení: lidově demokratická republika
 • rozloha: 9.600.000 km2

Poplatky

Cena poplatku za průvodce s vozem je při počtu min. 8 osob stanovena na 38.000,- Kč, za osobu.
S přihláškou nemá smysl čekat, přihlaste se v předstihu.

Vaše náklady na cestu na jednu osobu jsou cca:

  Počet Cena Celkem
letenka Čína zpáteční 1 25 000 Kč 25 000 Kč
letenka 6x ostatní 6 5 000 Kč 30 000 Kč
vstupné 14 800 Kč 11 200 Kč
transfery 6 400 Kč 2 400 Kč
ubytování 18 1 500 Kč 27 000 Kč
ostatní útrata 1 5 000 Kč 5 000 Kč
jídlo 1 5 000 Kč 5 000 Kč
účastnický poplatek     38 000 Kč
Celkem     143 600 Kč

 

 • Nejvhodnější termín: v rozmezí od 1.4. do 30.5. nebo od 1.9. do 30.10. - délka výpravy minimálně 21 dnů
 • Typ výpravy: intenzivní poznávací výprava
 • Délka trasy: cca 45000 km letecky, 4500 km minibusem

O destinaci

Klima

Na severozápadě území Číny, kde jsou převážně pouště je podnebí suché na jihozápadě, kde se rozkládají Himaláje a Tibetská náhorní plošina je podnebí vysokohorské. Ve východní části leží nížiny s mírným podnebím a na jihu Číny je klima tropické s častými lehkými i silnými dešti, mohou se zde vyskytovat i tajfuny.

Náboženství

Nejrozšířenějším náboženstvím je buddhismus. Dále se vyskytuje taoismus, konfucianismus, křesťanství, islám. Čína je země s liberálním přístupem k prosazování zásad náboženství.

Jazyk

Úředním jazykem je Čínština, ve většině velkých měst je možné se domluvit anglicky.

Bezpečnostní situace

Bezpečnostní situace v zemi je stabilní, nízká kriminalita. Nekompromisním postoj úřadů vůči porušování místních předpisů. Za spáchání kriminálního činu jsou vyměřovány velmi přísné tresty, jejichž důsledkem je vyhoštění ze země. Extrémně tvrdé postihy jsou uplatňovány proti prodejcům a držitelům drog a erotických materiálů. Je nutné vyvarovat se pití vody neznámého původu. Při zachování základních hygienických pravidel není třeba se obávat žádné nákazy.
 

Co uvidíte v Číně

Budete mít možnost navštívit v Pekingu náměstí Nebeského klidu, Zakázané město, areál olympiády z roku 2008 a velkou čínskou zeď nedaleko Pekingu. Navštívíme Xian - historicky první hlavní město Číny. Uvidíte Terakotovu armádu v podhůří Huashanu na jehož vrcholky vystoupíme. Zaletíme navštívit provincii Sečuan s nádhernými jezery v podhůří Tibetu. V Šanghaji si projdete chrám jadeitového (nefritového) Buddhy se starými zahradami v centru města, rozhlédnete se na „Novou Šanghaj“ z jedné z nejvyšších budov světa z výsky přes 400m. Na lodi si projedete "Čínské Benátky" a uvidíte i tradiční zpracování čínského hedvábí. Projdeme se národním parkem Danxia. Ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků v okolí města Guilin se projedeme se lodí mezi vapencovými mogoty. Uděláme si výlet na terasovitá rýžová pole Dračí hřbet. Na závěr této poznávací výpravy relaxujeme v tradičních čínských lázních na tropickém ostrově Hainan- nejjižnější místo Číny, kde uvidíte i domorodé čínské vesnice a pověstnou 108m vysokou sochu Buddhy.

© 2016 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.