Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Destinace   >   Čína

Čína - Základní informace

Čína
Čína
Čína

Čína

poznávací výprava - letecky (6 vnitrostátních přeletů) - se zapůjčeným minibusem
 

Čína - Za 21 dnů navštívíte nejlidnatější a čtvrtou největší zemi světa. Čína přinesla světu hedvábí, papír, střelný prach a mnoho dalších vynálezů. Budete mít možnost navštívit v Pekingu náměstí Nebeského klidu, Zakázané město, areál olympiády z roku 2008 a velkou čínskou zeď nedaleko Pekingu. Navštívíme Xian - historicky první hlavní město Číny. Uvidíte Terakotovu armádu v podhůří Huashanu na jehož vrcholky vystoupíme. Zaletíme navštívit provincii Sečuan s nádhernými jezery v podhůří Tibetu. V Šanghaji si projdete chrám jadeitového (nefritového) Buddhy se starými zahradami v centru města, rozhlédnete se na "Novou Šanghaj" z jedné z nejvyšších budov světa z výsky přes 400m. Na lodi si projedete "Čínské Benátky" a uvidíte i tradiční zpracování čínského hedvábí. Projdeme se národním parkem Danxia. Ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků v okolí města Guilin se projedeme se lodí mezi vápencovými mogoty. Uděláme si výlet na terasovitá rýžová pole Dračí hřbet. Na závěr této poznávací výpravy relaxujeme v tradičních čínských lázních na tropickém ostrově Hainan - nejjižnější místo Číny, kde uvidíte i domorodé čínské vesnice a pověstnou 108m vysokou sochu Buddhy.

Čína Čína

Mimo tento pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.

Informace

Čína
poznávací výprava - letecky (6 vnitrostátních přeletů) - se zapůjčeným minibusem

Minimální počet účastníků pro realizaci výpravy je 8 osob.

Obtížnost, nutné vybavení vozidla:

2lehký offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu minimálně AT, pružná kurta (pro Island a Tagliamento nutné zvýšené sání)

Cena poplatku 46.000,- Kč za vůz zahrnuje

 • minibus
 • čínský průvodce
 • český průvodce
 • mapy, trasy, připravený itinerář celé cesty
 • foto, video sestřih z akce, expediční tričko
 • GPS, satelitní tel., on-line SPOT sledování polohy,GPS emergency
 • připravený itinerář celé cesty

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Offroadplowing

Radek Šolc

Radek Šolc "Kilař" - zkušený cestovatel a dobrodruh. Jako poslání vnímá umožnit účastníkům expedic vidět a projet taková místa, kam by se sami nevydali i přesto, že je touží poznat. A to ať už destinací, lokalitou nebo obtížností terénu. Je připraven zdolat se všemi účastníky veškeré překážky a nástrahy, které před nás při cestování příroda, počasí a jiné vlivy staví, neboť i cesta může být cíl. Jako průvodce je umí řešit. Je zvyklý na cestách rozpoznat a eliminovat rizika, ale zažít i adrenalin. Má znalosti a cit, řešit technické i sociální problémy skupiny. Své zkušenosti sbíral za uplynulých více jak 20 let na různých expedicích, výpravách a offroad akcích, zprvu jako účastník, následně zejména jako organizátor a průvodce. Navštívil více jak 50 zemí světa a vedl expedice do různých destinací: Rumunsko (Transylvánie), Ukrajina, Island, Maroko, Omán, Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Čína, Sardinie, Korsika, Alpská řeka Tagliamento, Západní Alpy (Ligurské, Přímořské, Kottické aj.), Severní Alpy (Dolomity, Karnské aj.), Srí Lanka aj. V rámci závodů Budapešť-Bamako a Silk Way Rally projel Senegal, Mauretanii, Guinea Bissau, Rusko, Kazachstán a Turkmenistán.

Ubytování

 • v hotelích

Doprava

Doprava

Letecky Praha - Peking (Hongkong). Po Číně vnitrostátní lety a se zapůjčeným minibusem.

Služby

 • zajištění víz hromadně s předstihem
 • zajištění letenek hromadně s předstihem
 • zapůjčení minibusů
 • zajistíme na požádání cestovní pojištění

Geografie

 • Čína se nachází na východě asijského kontinentu, na jihu sousedí s Vietnamem, Laosem, Barmou, Butanem a Nepálem. Na západě sousedí s Indií, Pakistanem, Afghanistanem, Tajikistanem, Kyrgyzstanem a Kazakhstanem. Ze severu sousedí s Mongolskem, Ruskem a Severní Koreou. Jeho východní hranice omývá Čínské moře
 • Výprava zahrnuje okruh vnitrozemím - téměř celou Čínou - nejznámější a nejzajímavější místa Číny
 • časové pásmo: +8h
 • počet obyvatel: 1,4 mld.
 • úřední jazyk: Čínština
 • hlavní město: Peking
 • státní zřízení: lidově demokratická republika
 • rozloha: 9.600.000 km2

Poplatky

Cena poplatku za průvodce s vozem je při počtu min. 8 osob stanovena na 46.000,- Kč, za osobu.
S přihláškou nemá smysl čekat, přihlaste se v předstihu.

Vaše náklady na cestu na jednu osobu jsou cca:

  Počet Cena Celkem
letenka Čína zpáteční 1 25.000,- Kč 25.000,- Kč
letenka 6x ostatní 6 5.000,- Kč 30.000,- Kč
vstupné 14 800,- Kč 11.200,- Kč
transfery 6 400,- Kč 2.400,- Kč
ubytování 18 1.500,- Kč 27.000,- Kč
ostatní útrata 1 5.000,- Kč 5.000,- Kč
jídlo 1 5.000,- Kč 5.000,- Kč
účastnický poplatek     46.000,- Kč
Celkem     151.600,- Kč

O destinaci

Klima

Na severozápadě území Číny, kde jsou převážně pouště je podnebí suché na jihozápadě, kde se rozkládají Himaláje a Tibetská náhorní plošina je podnebí vysokohorské. Ve východní části leží nížiny s mírným podnebím a na jihu Číny je klima tropické s častými lehkými i silnými dešti, mohou se zde vyskytovat i tajfuny.

Náboženství

Nejrozšířenějším náboženstvím je buddhismus. Dále se vyskytuje taoismus, konfucianismus, křesťanství, islám. Čína je země s liberálním přístupem k prosazování zásad náboženství.

Jazyk

Úředním jazykem je Čínština, ve většině velkých měst je možné se domluvit anglicky.

Bezpečnostní situace

Bezpečnostní situace v zemi je stabilní, nízká kriminalita. Nekompromisním postoj úřadů vůči porušování místních předpisů. Za spáchání kriminálního činu jsou vyměřovány velmi přísné tresty, jejichž důsledkem je vyhoštění ze země. Extrémně tvrdé postihy jsou uplatňovány proti prodejcům a držitelům drog a erotických materiálů. Je nutné vyvarovat se pití vody neznámého původu. Při zachování základních hygienických pravidel není třeba se obávat žádné nákazy.

 • Nejvhodnější termín: v rozmezí od 1.4. do 30.5. nebo od 1.9. do 30.10. - délka výpravy minimálně 21 dnů
 • Typ výpravy: intenzivní poznávací výprava
 • Délka trasy: cca 45000 km letecky, 4500 km minibusem

Co uvidíte v Číně

Budete mít možnost navštívit v Pekingu náměstí Nebeského klidu, Zakázané město, areál olympiády z roku 2008 a velkou čínskou zeď nedaleko Pekingu. Navštívíme Xian - historicky první hlavní město Číny. Uvidíte Terakotovu armádu v podhůří Huashanu na jehož vrcholky vystoupíme. Zaletíme navštívit provincii Sečuan s nádhernými jezery v podhůří Tibetu. V Šanghaji si projdete chrám jadeitového (nefritového) Buddhy se starými zahradami v centru města, rozhlédnete se na „Novou Šanghaj“ z jedné z nejvyšších budov světa z výsky přes 400m. Na lodi si projedete "Čínské Benátky" a uvidíte i tradiční zpracování čínského hedvábí. Projdeme se národním parkem Danxia. Ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků v okolí města Guilin se projedeme se lodí mezi vapencovými mogoty. Uděláme si výlet na terasovitá rýžová pole Dračí hřbet. Na závěr této poznávací výpravy relaxujeme v tradičních čínských lázních na tropickém ostrově Hainan- nejjižnější místo Číny, kde uvidíte i domorodé čínské vesnice a pověstnou 108m vysokou sochu Buddhy.

Čína© 2024 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.