Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Destinace   >   Alpy - západní

Alpy - západní - Základní informace

Alpy - západní
Itálie

Alpy - západní (Ligurské, Kottické, Přímořské a Savoyské) - vojenské cesty

offroad výprava pro terénní vozy a SUV
 

Alpy - západní (Ligurské, Kottické, Přímořské a Savoyské) - vojenské cesty - je výprava po stále ještě člověkem nedotčených, hřebenech ligurských Alp ležících, na jihozápadě mezi Itálií a Francií. Stará vojenské cesty vedou z údolí po upatí hor až na samotné hřebeny, kde jsou rozesety desítky starých pevností nebo tunely budované více jak před 100 lety. To, že se dostanete do výšek okolo 2.500 m není nic zvláštního, navštívíme i pevnost ve výšce 2.821 m.n.v.. Většina cest je tak úzkých, že je nemožné se vyhnout případnému protijedoucímu autu a je třeba je dobře znát. Čekají Vás panoramatické výhledy, na které se nezapomíná. Charakter poznávací výpravu po nezpevněných cestách vedoucích přes hřebeny Alp je určen pro terénní vozy a SUV 4x4.

Výpravu můžete realizovat s vlastním terénním / SUV 4x4 vozem nebo si zapůjčit Toyotu Land Cruiser v expediční úpravě.

Mimo tento pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.

Informace

Alpy - západní (Ligurské, Kottické, Přímořské a Savoyské) - vojenské cesty
offroad výprava pro terénní vozy a SUV

Minimální počet účastníků pro realizaci výpravy je 6 posádek (vozů).

Obtížnost, nutné vybavení vozidla:

2lehký offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu minimálně AT, pružná kurta (pro Island a Tagliamento nutné zvýšené sání)

Cena poplatku 24.800,- Kč za vůz zahrnuje

 • doprovodný terénní vůz - GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava
 • českého průvodce
 • připravený itinerář celé cesty

Cena nezahrnuje

(náklady na vše ostatní)

 • pohonné hmoty, dálniční poplatky cca 850,- €
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla v přírodě nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici) 100,- €
 • cestovní pojištění
 • noclehy v kempu / zpravidla velmi dobře vybavené / 50,- €

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Offroadplowing

Radek Šolc

Radek Šolc "Kilař" - zkušený cestovatel a dobrodruh. Jako poslání vnímá umožnit účastníkům expedic vidět a projet taková místa, kam by se sami nevydali i přesto, že je touží poznat. A to ať už destinací, lokalitou nebo obtížností terénu. Je připraven zdolat se všemi účastníky veškeré překážky a nástrahy, které před nás při cestování příroda, počasí a jiné vlivy staví, neboť i cesta může být cíl. Jako průvodce je umí řešit. Je zvyklý na cestách rozpoznat a eliminovat rizika, ale zažít i adrenalin. Má znalosti a cit, řešit technické i sociální problémy skupiny. Své zkušenosti sbíral za uplynulých více jak 20 let na různých expedicích, výpravách a offroad akcích, zprvu jako účastník, následně zejména jako organizátor a průvodce. Navštívil více jak 50 zemí světa a vedl expedice do různých destinací: Rumunsko (Transylvánie), Ukrajina, Island, Maroko, Omán, Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Čína, Sardinie, Korsika, Alpská řeka Tagliamento, Západní Alpy (Ligurské, Přímořské, Kottické aj.), Severní Alpy (Dolomity, Karnské aj.), Srí Lanka aj. V rámci závodů Budapešť-Bamako a Silk Way Rally projel Senegal, Mauretanii, Guinea Bissau, Rusko, Kazachstán a Turkmenistán.


Petr Hnilička

Petr Hnilička "Hnilda" - zkušený offrouďák a dobrodruh. Jezdí společně s Radkem Šolcem do různých končin již bezmála 20 let. Při výpravách mu jde primárně o pohodu, klid, zábavu a o trvalou příjemnou náladu celé skupiny. Jako poslání vnímá umožnit účastníkům expedic navštívit a bezpečně projet místa, kam by se sami nevydali. Je také vášnivým a zdatným motorkářem a čtyřkolkářem. Je připraven postarat se o všechny účastníky a pomoci jim překonat překážky a nástrahy, které příroda, počasí a i technika před nás na výpravách staví. Umí je zdatně řešit. Má zkušenosti rozpoznat a eliminovat případná rizika a má cit pro řešení technických i sociálních problémů skupiny. Při účasti na různých expedicích, výpravách a offroad akcích nasbíral za ta léta nemalé zkušenosti.

Ubytování

 • převážně v přírodě ve vlastních autostanech - viz www.autostany.cz
 • 1x v kempu (dobře vybavený, možnost stravování)

Doprava

Vlastními 4x4 auty 2 - 4 osoby. Auta je třeba vybavit pro kompletním pobyt v přírodě (lednice, gril, plynový vařič, nádobí, kanystr na vodu, stolek, kemp. židličky atd.). Včetně autostanů umístěných na střeše vozu, vybavených kompletní ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).

Služby

 • zajistíme na požádání cestovní pojištění
 • zajistíme Vám s předstihem pronájem vozů 4x4

Trasa

Praha | Munchen | Insbuk | Bolzano | Torino | Susa | Oulx | Gap | Limone | Monte Carlo

Poplatky

S vlastním vozem - cena poplatku za průvodce s vozem je při počtu 6 posádek stanovena na 24.800,- Kč za jedno vozidlo.

Vaše náklady na cestu pro dvě osoby ve voze jsou 1.000,- Eur.

O destinaci

 • Nejvhodnější termín: v rozmezí od 15.6. do 30.8., délka výpravy minimálně 7 dnů
 • Typ výpravy: offroadová nebo poznávací výprava dle výběru trasy (cca 500 km mimo zpevněné cesty)
 • Délka trasy: cca 3200 km (přesun na místo a zpět 2500 km, na místě přesuny cca 200 km a nezpevněné cesty)
 • Určeno: pro terénní vozy a SUV 4x4

Alpy - západní (Ligurské, Kottické, Přímořské a Savoyské) - vojenské cesty - je výprava po stále ještě člověkem nedotčených, hřebenech ligurských Alp ležících, na jihozápadě mezi Itálií a Francií. Stará vojenské cesty vedou z údolí po upatí hor až na samotné hřebeny, kde jsou rozesety desítky starých pevností nebo tunely budované více jak před 100 lety . To, že se dostanete do výšek okolo 2.500m není nic zvláštního, navštívíme i pevnost ve výšce 2.821 m.n.v.. Většina cest je tak úzkých, že je nemožné se vyhnout případnému protijedoucímu autu a je třeba je dobře znát. Čekají Vás panoramatické výhledy, na které se nezapomíná. Charakter poznávací výpravu po nezpevněných cestách vedoucích přes hřebeny Alp je určen pro terénní vozy a SUV 4x4. Ke konci možnost navštívit pobřeží u Monte Carla – možnost koupání v moři.

Co uvidíte v západních Alpách

Panenskou Alpskou přírodu, Alpské sviště, pevnosti, zapomenuté usedlosti a vesnice, horská lyžařská střediska, pobřeží v okolí Monte Carla. Uvidíme pevnosti Mnt. Jafferau ve výšce 2800m, Fort Central, Forte Di Exilles aj. Vyjedeme také na Sommelier, Colle Delle Finestre ve výšce 2200 m, projedeme kolem Monte Genevris 2500 m a podíváme se na vršky nad Sestriere. Projedeme se také tunelem Parpaillon. Pohledy z vršků Alp jsou nezapomenutelné.
© 2024 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.