Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Destinace   >   Španělsko - Andalusie

ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE - Základní informace

Španělsko - Andalusie
Španělsko - Andalusie
Španělsko - Andalusie

Španělsko - Andalusie

offroad výprava pro SUV a terénní vozy
(březen/duben a září/říjen)
 

Španělsko - Andalusie - je výprava po stále ještě člověkem nedotčených místech na jihozápadě Španělska, ve jihovýchodní části najdeme poušť Tabernas, která je podobné poušti v Arizoně, v centrální časti ve sněžných horách Sierra Nevada, které se tyčí až do výše 3478 m n.m., najdete nádherné scenerie a divokou přírodu. Kromě majestátného pohoří zde naleznete řadu typických bílých vesniček s klidnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel. Andalusie byla dlouho obývána Maury. Proto mají městečka často arabský ráz, něktérá jsou přímo historické skvosty - Granada, Cordóba. Na jihu s námi objevíte i opuštěné pobřeží, kde si vyzkoušíte jízdu po plážích. Prožijete pohodovou poznávací výpravu po nezpevněných cestách pro SUV 4x4 i offroad vozy.

Výpravu můžete realizovat s vlastním terénním / SUV 4x4 vozem nebo si zapůjčit Toyotu Land Cruiser v expediční úpravě.

Španělsko - Andalusie Španělsko - Andalusie Španělsko - Andalusie Španělsko - Andalusie

Mimo tento pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.

Informace

Španělsko - Andalusie
offroad výprava pro SUV a terénní vozy (březen/duben a září/říjen)

Minimální počet účastníků pro realizaci výpravy je 6 posádek (vozů).

Užitečné odkazy:

Obtížnost, nutné vybavení vozidla:

2lehký offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu minimálně AT, pružná kurta (pro Island a Tagliamento nutné zvýšené sání)

Cena poplatku 31.600,- Kč za vůz zahrnuje

 • doprovodný terénní vůz - GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava
 • českého a místního průvodce
 • připravený itinerář celé cesty

Cena nezahrnuje

(náklady na vše ostatní)

 • pohonné hmoty, dálniční poplatky cca 2.000,- €
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla ve přírodě nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici) - 500,- €
 • cestovní pojištění

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Offroadplowing

Radek Šolc

Radek Šolc "Kilař" - zkušený cestovatel a dobrodruh. Jako poslání vnímá umožnit účastníkům expedic vidět a projet taková místa, kam by se sami nevydali i přesto, že je touží poznat. A to ať už destinací, lokalitou nebo obtížností terénu. Je připraven zdolat se všemi účastníky veškeré překážky a nástrahy, které před nás při cestování příroda, počasí a jiné vlivy staví, neboť i cesta může být cíl. Jako průvodce je umí řešit. Je zvyklý na cestách rozpoznat a eliminovat rizika, ale zažít i adrenalin. Má znalosti a cit, řešit technické i sociální problémy skupiny. Své zkušenosti sbíral za uplynulých více jak 20 let na různých expedicích, výpravách a offroad akcích, zprvu jako účastník, následně zejména jako organizátor a průvodce. Navštívil více jak 50 zemí světa a vedl expedice do různých destinací: Rumunsko (Transylvánie), Ukrajina, Island, Maroko, Omán, Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Čína, Sardinie, Korsika, Alpská řeka Tagliamento, Západní Alpy (Ligurské, Přímořské, Kottické aj.), Severní Alpy (Dolomity, Karnské aj.), Srí Lanka aj. V rámci závodů Budapešť-Bamako a Silk Way Rally projel Senegal, Mauretanii, Guinea Bissau, Rusko, Kazachstán a Turkmenistán.

Ubytování

 • převážně v přírodě ve vlastních autostanech viz www.autostany.cz
 • občas možno v agroturistické usedlosti nebo penzionu

Doprava

Vlastními 4x4 auty 2 - 4 osoby. Auta je třeba vybavit pro kompletním pobyt v přírodě (lednice, grill, plynový vařič, nádobí, kanystr na vodu, stolek, kemp. židličky atd.). Včetně autostanů umístěných na střeše vozu, vybavených kompletní ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).

Služby

 • zajistíme na požádání cestovní pojištění
 • zajistíme Vám s předstihem pronájem vozů 4x4

Trasa

Praha | Lyon | Barcelona | Almeria

Poplatky

S vlastním vozem - cena poplatku za průvodce s vozem je při počtu 6 posádek stanovena na 31.600,- Kč za jedno vozidlo.

Vaše náklady na cestu pro dvě osoby jsou 2.500,- Eur.

O destinaci

 • Nejvhodnější termín: v rozmezí od 15.3. do 30.4., a od 15.9 do 30.10. délka výpravy minimálně 15 dnů
 • Typ výpravy: poznávací výprava dle výběru trasy (cca 200-400 km mimo zpevněné cesty)
 • Délka trasy: cca 6.000 km (v Andalusii 1200 km, ostatní přesun na místo)
 • Určeno: SUV 4x4 a pro terénní vozy

Andalusie - je výprava po stále ještě člověkem nedotčených místech na jihozápadě Španělska, ve jihovýchodní části najdeme poušť Tabernas, která je podobné poušti v Arizoně, v centrální časti ve sněžných horách Sierra Nevada, které se tyčí až do výše 3478 m n.m., najdete nádherné scenerie a divokou přírodu. Kromě majestátného pohoří zde naleznete řadu typických bílých vesniček s klidnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel. Andalusie byla dlouho obývána Maury. Proto mají městečka často arabský ráz, něktérá jsou přímo historické skvosty - Granada, Cordóba. Na jihu s námi objevíte i opuštěné pobřeží, kde si vyzkoušíte jízdu po plážích. Prožijete pohodovou poznávací výpravu po nezpevněných cestách pro SUV 4x4 i offroad vozy.

Průměrné teploty v Andalusii

Průměrné teploty v Andalusii

Co uvidíte v Andalusii

Jedinečnou poušť jak z divokého západu, panenskou přírodu pohoří Sierra Nevada, řadu typických bílých vesniček s klidnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel, historicky zajímavé města Granada a Cordóba a opuštěné pláže na pobřeží Středozemního moře.

Španělsko - Andalusie© 2024 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.