Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Destinace   >   Rumunsko s vozy   >   Archiv expedic

Rumunsko s vozy - Archiv expedic

Transylvánie

(15.10. - 21.10.2001)

Datum Zpráva
21.10. Dnes v 02 h dojela do Čech poslední trojice v sestavě - Krocan/LC 100, Ďuro/LC 75 a Zdeněk/Frontera - z desítky vozů, které se zúčastnily závěrečné výpravy letošní expediční sezóny. Za všechny vás zdraví Náčelník (foto přineseme v týdnu)
P.S.: Už teď se můžete těšit na sezónu příští, která bude neméně zajímavá.
20.10. 10.45 h - vyjeli jsme z hor. Jedem dom. Krocan
19.10. Počasí neuvěřitelné, vyndal jsem kraťasy, trochu je klid, máme to asi do zítřka, sjedem u Beriu, a domů. "Krocan"
18.10. Dle zpráv z Rumunska má výprava problémy s navigací - tak sedím u PC a pomocí GPS se je snažím navést na správnou trasu. Defender jede kvůli technickým problémům domů, doprovází ho Discovery. Pokračuje 7 vozů. Tak jim držte se mnou palce. Náčelník
17.10. Tak jsme po 10 hodinách jízdy a zdolání 1.073 km dojeli v 5.05 h do Budějovic a "pochroumaný" Jindra mohl z vakuové matrace konečně do postele. Přestože nám počasí i terén mimořádně přeje, je mnoho technických problémů - Fronteře vypověděla službu vodní pumpa a na Defenderu po poškození vrtule větví došlo k proražení chladiče, naštěstí se vše podařilo opravit. Zdar Náčelník.
P.S.: Posílám aktuální info od Krocana: "Dědkovi nejdřív popraskala vrtule, proseklej chladič jsem mu zalepil tou formelou. Jenže teď mu upadla náprava. Tak tu musí přivařit Ďuro. Tak to mám dost ! Už je to hotový, ztratil matku od tyče, co Patrol ohnul. Matici našli, teď tam dávaj kardan, trošku ho zapíchnul, tak tam moc nejde..."
16.10. 21 hod. - bohužel stále bez signálu, stále slunečno, pokračují přejezdy hřebenů. Dnes ráno Jindra úraz - silné pohmoždění žeber, nemocnice Sibiu a rychlý přesun ve vakuové matraci do Čech. Ostatní pokračují, vede je Michal ze Safari 4x4. Od volantu zdraví Náčelník, z matrace Jindra.
15.10. Dnes máme poprvé signál. Je tu nádherné babí léto, naše kolona 10 teréňáků se pohybuje po hřebenech ve výšce 1.900 m - je tu nádherně. Za všechny zdraví Náčelník

Na celnici jsme byli odbaveni za 30 min.,už zbývalo překonat pouze 300 km po asfaltu.

První ráno v horách nás přivítalo azurové nebe, které nás provázelo po celou dobu naší výpravy.

Dohlednost byla obrovská.

Vzhůru na hřeben.

Hřeben 2.056 m, dostalo se sem pouze sedm "statečných". Ostatní tři vozy pokračovaly po cestě pod hřebenen.

Pohodové počasí i nálada byly hlavním znakem poslední letošní výpravy 10 teréňáků po hřebenech Jižních Karpat.

Naše střešní stany zcela jistě nabízely větší komfort, než obydlí zdejších domorodců.

Tak tahle vypadala Jindrova žebra po pádu, následoval převoz do nemocnice v Sibiu a do Čech.


© 2023 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.