Základní informace

My zajistíme průvodce, itinerář i organizaci celé výpravy. Vy si můžete vybrat jednu z destinací, kam už výpravy a expedice pořádáme, případně si zvolit destinaci zcela novou - dle Vašich představ.
Jet můžete s vlastním terénním vozem nebo si u nás zapůjčit TOYOTU nebo JEEP, na výpravy pro ATV čtyřkolku Yamaha...

Rozhovor v časopisu
Off Road 6/2013

Doposud byl v nabídce jen kalendář expedic do vybraných lokalit s předem stanoveným termínem. Nyní máte další možnosti, sami si vybrat jednu z destinací, kde už se expedice realizovaly a přizpůsobit si termín vlastním požadavkům, případě požadavkům party, kterou dáte sami dohromady.

Nebo si prostě zvolíte vysněné místo novou destinaci a my připravíme v případě, že to bude do dané lokality možné expedici na míru.

Jet můžete vlastním terénním vozem/SUV, případně ATV nebo pro Vás máme připraveny k zapůjčení teréňáky TOYOTA LAND CRUISER nebo JEEP RUBICON v kompletní expediční výbavě, u výpravy pro čtyřkolky ATV Yamaha Grizzly 700 na zimu i s pásy Tatou. Samozřejmě, že u destinací, kam se přepravujeme letecky, zajistíme zapůjčení terénních vozů na místě.

V případě, že jste pouze jedna posádka, není problém se přidat ke skupině, která se dává dohromady pro vybranou destinaci na jeden termín, který bude předem stanoven.

Termín uzávěrky přihlášek je u výprav-expedic s vlastním vozem vždy 30 dnů před konáním a u výprav-expedic s leteckou přepravou se zapůjčením vozu 60 dnů před konáním.

K účastnickému poplatku, který zahrnuje offroad-průvodce, itinerář a organizaci výpravy-expedice, je nutné připočítat samotné náklady na cestu, které obsahují (náklady jednotlivé posádky na PHM, stravu, poplatky za kempy a ubytování, vstupy, atd. případně letenky a půjčení vozu v dané zemi) a jsou vždy vyčíslenu u příslušné destinace.

Tedy každá výprava-expedice Vás bude stát účastnický poplatek + náklady na cestu.

K tomu je třeba připočítat v případě, že nepojedete vlastním vozem pronájem vozu viz půjčovna.

Říkáte si, to by bylo něco, ale můžu vlastně jet úplně bez zkušeností s jízdou v terénu...?

Můžete, ale v případě, že nemáte žádné zkušenosti, je třeba na to upozornit (součást přihlášky). Po základním zaškolení, budete zařazeni do čela skupiny, aby Vám mohl průvodce poradit a sledovat jak si vedete. I lidé, kteří mají řadu let terénní vůz často nemají zkušenosti s jízdou v terénu. Všechno je jednou poprvé a tak i Ti, kdo mají zkušenosti s jízdou v terénu najedno stojí před písečným dunovým polem, před kamenitou pouští, strženou cestou, brodem řeky a i pro ně je to poprvé. A právě od toho je tam off road průvodce, aby vysvětlil, jak se pohybovat s vozem a najel jako první stopu. V případě, že si nebudete jisti, projede obtížný úsek průvodce za Vás.

 


 

Několik obecných informací k pořádaným expedicím a ostatním akcím

1. Účastníci

- expedic se účastní 4-8 vozidel dle povahy expedice, ty se rozdělují na:

2. Odjezdy

Dle druhu a povahy akce, případně návazných výprav. Obvykle odjezd v sobotu z Prahy hromadně v ranních hodinách s možným připojením účastníků během cesty.

3. Vybavení vozidla

V příloze je seznam doporučeného vybavení pro všechny povahy pořádaných výprav.

4. Prohlídka aut

Doporučuji všem předexpediční prohlídku auta - zejména oleje,filtry, ložiska kol, brzdy, funkčnost uzávěrek dif., kontrola navijáku apod.- v případě zájmu zajistí organizátor

5. Pneu

Všichni účastníci povinně hrubé obutí AT nebo MT !!!! dle povahy akce - bez výhrad, vč. min. jedné rezervy!

6. Ubytování

Obvykle se spí ve volné přírodě ve stanech(střešní stan možno zapůjčit) - ve střešních stanech, ve vozidle nebo ve stanu na zemi. Ubytování v kempech, hotelích či penzionech je pouze v ojedinělých případech - podle destinace, případně momentální situace v průběhu akce

7. Dokumenty

V případě nutnosti specielních dokumentů pro jednotlivou výpravu toto zajišťuje organizátor na náklady účastníka. Obecně je nutné mít do zahraničí platný pas alespoň 1/2roku, mezinárodní řidičský průkaz, technický průkaz k vozidlu, kopii velkého technického průkazu, kopii pasu, mezinárodní očkovací průkaz s vyznačením vlastní krevní skupiny, ověřenou plnou moc k užívání vozidla v AJ, pokud alespoň jeden člen z posádky vozidla není přímím majitelem vozu uvedeným jmenovitě v technickém průkazu vozidla

8. Obtížnost

1 jednoduchý terén, vozidla 4x4 i bez redukční převodovky, pneu doporučeny AT
 
2 lehký offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu minimálně AT, pružná kurta
(pro Island a Tagliamento nutné zvýšené sání)
 
3 těžší offroad, vozidla 4x4 s redukční převodovkou, pneu MT, vyprošťovací doplňky, doporučen naviják a uzávěry diferenciálů

9. Trasa

Dle jednotlivých expedic - vždy část po již najetých cestách a část "hledání vhodné cesty vytyčeným směrem" za spolupráce všech účastníků

10. Typ vozu

Dle typu expedice - vozidlo s terénní redukcí nebo bez, s terénními pneumatikami - vozidlo možno zapůjčit

11. Strava

Z vlastních zásob (obvykle lze min 2x dokoupit v průběhu expedice)

12. Program (přibližný)

8:00 budíček 9.00-10.00 odjezd, 10.00 - 12.30 putování vozidlem, 12.30-13.30 oběd v přírodě, 13.30-18.00 putování vozidlem, po 18.00 večeře a volná zábava u ohně

13. Doporučená výbava


 
Žijte OFFROAD :)

 


 

Časté dotazy

1. Mám vhodné vozidlo na tuhle cestu? Pro sichr se zeptám?

2. Celou dobu expedice budeme úplně mimo civilizaci ?

3. Jak se řeší hygiena ?

4. Noclehy ?

5. Počasí ?

6. Kolik nás pojede?

7. Pokud se účastním expedice, jedu dfkt. podle zákona s cestovní kanceláří?