KAVKAZ

KALENDÁŘ 2020
Duben Maroko s vozy
Květen Maroko s ATV
Ukrajina s vozy
Červen Rumunsko s vozy
Víkendová nebo 1-denní setkání
Červenec
Srpen Island
Září Island
Říjen Ukrajina s vozy
Island
Listopad Albánie
Prosinec

KALENDÁŘ 2021
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen Mongolsko
Sardinie
Mongolsko
Červenec Mongolsko
Srpen Mongolsko
Září Černá Hora
Říjen Tanzánie
Albánie
Listopad Tunis
Prosinec

PŘIHLÁŠKA

Facebook

Půjčovna vozidel

Půjčovna a prodej autostanů

Půjčovna kemping výbavy

Půjčovna čtyřkolek ATV

  Zasílání aktualit e-mailem
 
Máte-li zájem o zasílání aktuálních informací o připravovaných akcích a novinkách na našem webu, vyplňte prosím níže svojí e-mailovou adresu.
 
E-mailová adresa:
Prosím opiště kód:
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Vaše e-mailová adresa nebude poskytnuta třetí straně a bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail se svojí adresou na info@expedice4x4.cz a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

My a tisk

Partneři

 

Základní offroadové desatero

 

 1. Používej pohon 4x4 a hlavně redukci dříve než auto nemůže dál jet, od toho ve vozidle redukce je! Snížíš tím namáhání motoru i převodovky. Nezapomeň si na vozidle zavřít přední volnoběžky, pokud je na vozidle máš.
   
 2. Pokud chceš jet do terénu, potřebuješ terénní gumy! Výhradně označené alespoň AT (All Terrain) - šotoliny, kameny nebo v našem prostředí či Karpatech raději MT (Mud Terrain). Se silničními pneumatikami Ti v terénu nepomůže nic, ani uzávěrka. Maximálně tak naviják nebo vrtulník. ;-)
   
 3. Jezdi pomalu! Čím větší rychlost, tím větší šance jak zničit vozidlo. Pokud chceš, aby Tě vůz odvezl ještě domů. Neboj se ale rychlosti - rychlost je kluzkém povrchu přítel. S autem nikdy neskákej! - nedělá mu to vůbec! dobře.
   
 4. Nepouštěj se do neznámého terénu! Vždy si projdi a prohlédni kritické místo (louže, vysoká tráva, horizont atd.), ať víš, do čeho jedeš. Jinak může být pozdě.
   
 5. Je lepší jezdit se spolujezdcem, pokud Ti spolujezdec ukazuje, stáhni si okýnka a domluv si se spolujezdcem navigační signály! Spolujezdec je v terénu nedocenitelný pomocník (vidí podstatně více, než Ty) a nedorozumění v kritické situaci může mít katastrofální následky. Zejména si domluvte, jaká strana je skutečně levá a jaká je pravá.
   
 6. Jezdi s plnou nádrží a nezanedbávej ani kontrolu hladiny ostatních kapalin! V náklonu může dojít jednak k zavzdušnění palivového potrubí a tím pádem k selhání distribuce paliva a jednak k selhání motoru nebo převodovky díky kombinaci náklonu a nízké hladiny oleje.
   
 7. Měj s sebou vždy základní off-road výbavu! (funkční rezerva, hever, klíč na kola, lopatka, pružná! kurta, lékárnička, pití, svačina, telefon s kreditem a nabitou baterií, kompresor na dofuk pneu, opravné knoty, teplou deku, náhradní boty, pláštěnku a teplé oblečení, nůž, zápalky, základní nářadí ...... - stát se může cokoliv)
   
 8. Rozmysli si průjezdy vodou a bahnem! Voda i bahno systematicky ničí všechny! potopené pohyblivé části (chladiče, simeringy, čepy, kříže kardanů, brzdové desky a čelisti, startér, alternátor, řemeny...) a časem se budeš divit, co všechno Ti na autě odejde.
   
 9. Dbej na pravidelnou prohlídku a údržbu! Nejlépe hned po návratu z posledního ježdění zkontroluj způsobené škody a odstraň, alespoň z funkčních součástí vozu bahno a jiné nečistoty, promaž všechna mazací místa. Jen pro ilustraci: bláto, tráva, kytky, větve, sníh a další nežádoucí elementy mohou ucpat ventilační průduchy v chladiči a až se auto uvaří, bude pozdě shánět se proč.
   
 10. K jízdě terénem měj odvahu!, ale udržuj si pokoru a respekt. Používej bezpečnostní pásy! Bezpečnostní pás není při offroadění zrovna příjemný a leckdy by se dalo říct že i překáží, ale při průšvihu udrží tělo v rozumné pozici a hlavně v sedačce.

 

© 2016 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.