Zasílání aktualit e-mailem
Off Road Průvodce   >   Destinace   >   Island   >   Archiv expedic

Island - Archiv expedic

Island

(srpen 1998)

13.8.1998
Dnes jsme vyrazili na Island. Doufáme že proběhne vše podle našich představ. Nechat nepojízdný automobil jako zásobárnu náhradních dílů pro další expedice, není právě cílem naší výpravy. Vozy jsme se snažili důkladně připravit.

14.8.1998
Setkání na hranicích se podařilo. Jsme tedy kompletní a můžeme vyrazit. Doufejme jen, že za pár metrů, na německé celnici nebudeme muset odmontovat z vozů závěsná zařízení. Omezení platí snad jen pro sklopné závěsy. Naše obavy jsou však liché a technici na německé celnici nás nechávají projet bez povšimnutí. Průjezd Německem .. po dálnici a pak hurá na Dánské pobřeží. První offroad nás čekal na písečné pláži ROMO a v zátoce Vatového moře. Zkušenosti z brodů na Śumavě a v Praze jsou nám teď právě vhod.

15.8.1998
Jaký je rozdíl mezi broděním na Šumavě a ve Vatovém moři ?? Voda v moři je slaná ! Nastartovat naše vozy po probroděném dnu je tedy první překážkou na naší expedici. Snídáme tedy poněkud slanou kávu. Ještě více vody nás čeká v další etapě, při cestě na Faerské ostrovy. Brodění není ale nejspolehlivější způsob. Kapitán trajektu nevěřícně kroutí hlavou…

Některé fotografie jsou zveřejněny až po našem příjezdu. nevždy byl k dispozici signál. Island je přeci jen mimo civilizaci. Příště bereme Iridium :)

V jedné z minulých výprav v Transsylvánii jsme potkali medvěda. Byla to však světlá vyjímka. Zcela jinak je tomu na Islandu. Medvědy zde zastoupily velryby... a to ve velmi hojném počtu. Padesát dva hodin strávených na trajektu, byla dostatečná přestávka pro zprovoznení našich vozů po příhodě s broděním. Vše tedy pokračuje podle plánu.


© 2021 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.