RUMUNSKO S ATV - LÉTO

KALENDÁŘ 2019
Prosinec

KALENDÁŘ 2020
Leden
Únor Rumunsko s ATV - zima
Březen Omán
Duben Maroko s vozy
Maroko s ATV
Květen Ukrajina s vozy
Červen Rumunsko s vozy
Víkendová nebo 1-denní setkání
Červenec
Srpen Island
Září Island
Říjen Ukrajina s vozy
Island
Listopad Albánie
Prosinec

PŘIHLÁŠKA

Facebook

Půjčovna vozidel

Půjčovna a prodej autostanů

Půjčovna kemping výbavy

Půjčovna čtyřkolek ATV

  Zasílání aktualit e-mailem
 
Máte-li zájem o zasílání aktuálních informací o připravovaných akcích a novinkách na našem webu, vyplňte prosím níže svojí e-mailovou adresu.
 
E-mailová adresa:
Prosím opiště kód:
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Vaše e-mailová adresa nebude poskytnuta třetí straně a bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail se svojí adresou na info@expedice4x4.cz a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

My a tisk

Partneři

 

Základní offroadové desatero

 

 1. Používej pohon 4x4 a hlavně redukci dříve než auto nemůže dál jet, od toho ve vozidle redukce je! Snížíš tím namáhání motoru i převodovky. Nezapomeň si na vozidle zavřít přední volnoběžky, pokud je na vozidle máš.
   
 2. Pokud chceš jet do terénu, potřebuješ terénní gumy! Výhradně označené alespoň AT (All Terrain) - šotoliny, kameny nebo v našem prostředí či Karpatech raději MT (Mud Terrain). Se silničními pneumatikami Ti v terénu nepomůže nic, ani uzávěrka. Maximálně tak naviják nebo vrtulník. ;-)
   
 3. Jezdi pomalu! Čím větší rychlost, tím větší šance jak zničit vozidlo. Pokud chceš, aby Tě vůz odvezl ještě domů. Neboj se ale rychlosti - rychlost je kluzkém povrchu přítel. S autem nikdy neskákej! - nedělá mu to vůbec! dobře.
   
 4. Nepouštěj se do neznámého terénu! Vždy si projdi a prohlédni kritické místo (louže, vysoká tráva, horizont atd.), ať víš, do čeho jedeš. Jinak může být pozdě.
   
 5. Je lepší jezdit se spolujezdcem, pokud Ti spolujezdec ukazuje, stáhni si okýnka a domluv si se spolujezdcem navigační signály! Spolujezdec je v terénu nedocenitelný pomocník (vidí podstatně více, než Ty) a nedorozumění v kritické situaci může mít katastrofální následky. Zejména si domluvte, jaká strana je skutečně levá a jaká je pravá.
   
 6. Jezdi s plnou nádrží a nezanedbávej ani kontrolu hladiny ostatních kapalin! V náklonu může dojít jednak k zavzdušnění palivového potrubí a tím pádem k selhání distribuce paliva a jednak k selhání motoru nebo převodovky díky kombinaci náklonu a nízké hladiny oleje.
   
 7. Měj s sebou vždy základní off-road výbavu! (funkční rezerva, hever, klíč na kola, lopatka, pružná! kurta, lékárnička, pití, svačina, telefon s kreditem a nabitou baterií, kompresor na dofuk pneu, opravné knoty, teplou deku, náhradní boty, pláštěnku a teplé oblečení, nůž, zápalky, základní nářadí ...... - stát se může cokoliv)
   
 8. Rozmysli si průjezdy vodou a bahnem! Voda i bahno systematicky ničí všechny! potopené pohyblivé části (chladiče, simeringy, čepy, kříže kardanů, brzdové desky a čelisti, startér, alternátor, řemeny...) a časem se budeš divit, co všechno Ti na autě odejde.
   
 9. Dbej na pravidelnou prohlídku a údržbu! Nejlépe hned po návratu z posledního ježdění zkontroluj způsobené škody a odstraň, alespoň z funkčních součástí vozu bahno a jiné nečistoty, promaž všechna mazací místa. Jen pro ilustraci: bláto, tráva, kytky, větve, sníh a další nežádoucí elementy mohou ucpat ventilační průduchy v chladiči a až se auto uvaří, bude pozdě shánět se proč.
   
 10. K jízdě terénem měj odvahu!, ale udržuj si pokoru a respekt. Používej bezpečnostní pásy! Bezpečnostní pás není při offroadění zrovna příjemný a leckdy by se dalo říct že i překáží, ale při průšvihu udrží tělo v rozumné pozici a hlavně v sedačce.

 

© 2016 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.