MAROKO S VOZY

KALENDÁŘ 2020
Leden
Únor Rumunsko s ATV - zima
Březen Omán
Rumunsko s ATV - zima
Duben Maroko s vozy
Květen Maroko s ATV
Ukrajina s vozy
Červen Rumunsko s vozy
Víkendová nebo 1-denní setkání
Červenec
Srpen Island
Září Island
Říjen Ukrajina s vozy
Island
Listopad Albánie
Prosinec

KALENDÁŘ 2021
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen Mongolsko
Sardinie
Mongolsko
Červenec Mongolsko
Srpen Mongolsko
Září Černá Hora
Říjen Tanzánie
Albánie
Listopad Tunis
Prosinec

PŘIHLÁŠKA

Facebook

Půjčovna vozidel

Půjčovna a prodej autostanů

Půjčovna kemping výbavy

Půjčovna čtyřkolek ATV

  Zasílání aktualit e-mailem
 
Máte-li zájem o zasílání aktuálních informací o připravovaných akcích a novinkách na našem webu, vyplňte prosím níže svojí e-mailovou adresu.
 
E-mailová adresa:
Prosím opiště kód:
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Vaše e-mailová adresa nebude poskytnuta třetí straně a bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail se svojí adresou na info@expedice4x4.cz a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

My a tisk

Partneři

 

Archiv expedic

Maroko

(7.11. - 24.11.2014)
Maroko
Datum Zpráva
21.11. Ráno vyrazily 2 vozy rovnou na Gibraltar směr domovina. My ostatní přejíždíme do Marakéše, kam zítra přiletí členové výpravy na ATV. Expedice s vozy se nám vydařila, zážitků kopec, spali jsme ve 3 tis. m.n.m., v dunách, u oceánu. Přejeli jsme nejrozsáhlejší dunoviště v Maroku, jeli jsme po alžírských hranicích, ohřáli jsme se při denních teplotách 35°C, všechny technické problémy jsme zdolali. Večer v medíně v Marakéši dáváme oblíbený mátový čaj.
20.11. Čtvrteční den se nám skutečně vydařil. Před polednem byla bouřka a silný déšť, takže velké vlny a deštěm zmáčený písek nám zmenožnily klidný průjezd po plážích, bylo to trochu akční, každé auto zapadlo, a tak přišly ke slovu lopaty, nájezdy, kurty a vše potřebné k vyproštění. Na sklonku dne jsme na konci pláže. Za soumraku najíždíme na úzkou cestu, vedoucí přes hory, která nás má dovést k asfaltce. Vzhledem k rozsáhlým erozím nám tato 10 km cesta zabrala 3 hodiny noční "orby". Pří následné jízdě po asfaltu narážíme na náhlé povodně, které rozvodnily jednu z řek a tato se hrne plná bláta přes most, po kterém musíme přejet. Navazujeme tedy na kurty za sebou všechny auta a jako mašinka projíždíme rozvodněnou řeku - vše se ukázalo na pohodu, tak jsme se s jednou Toyotou ještě vrátili pro dvě auta místních domorodců, abychom jim pomohli a přetáhli je se zhasnutým motorem také přes zaplavený most. Po půlnoci za silného deště bereme ubytování v hotelu.
20.11. Včera večer jsme dorazili k Atlantiku na pláže Blanche, právě byl odliv, a tak jsme se se svými offroudy mohli vydat na projížďku po těchto náderných širokých a dlouhých plážích. Večer nám místní rybář chytil a udělal na grilu 6 ryb, byla to výborná večeře. Bylo to naše poslední kempování v dunách a ve volné přírodě. Dnes ráno vyjíždíme projet celé pláže a pak na sever směr Marakeš.
19.11. Celé dopoledne dojíždíme druhou půlku údolí, do kterého jsme vjeli včera. V poledne při obědě, při venkovní teplotě 37°C. Na Toyotě jsme museli vyměnit přední poloosu - hodina práce. Asi nevydržela poslední úsek, který jsme jeli před obědem - před nájezdem na asfalt. Byla to cesta přes jeden z kopců, kterou jsme zdolávali pomalu na redukovanou jedna vzhledem k prudkému stoupání po velikých kamenech, kdy jela všechny auta v plném zkřížení. Zdravíme domů...
18.11. Vyrážíme za Tatou opět do terénu, tentokrát nás čeká 80 km na redukovanou dlouhým údolím. Celé odpoledne se nám střídají různé povrchy - písek, černé kameny, kačírek, a zase písek. Při západu slunce parkujeme u skal na křižovatce cest. Nasbírali jsme spoustu dřeva a tak sedíme u ohně až do půlnoci. Je krásně teplo, tak si to užíváme. Všechny zdravíme.
17.11. Dnes dojíždíme po hamadě na asfalt, dotankovat a přesouváme se dál na jih. Před soumrakem jsme ještě dali průjezd krásným kaňonem. Výjezd z něj na redukovanou jedna. Už se těšíme na sprchu v kempu v Tatě. Všichni pozdravujeme! KG
16.11. Za námi je krásná teplá noc, čekají nás duny, tak hurá na ně. Vjíždíme do dunoviště u jezera Iriki, které má napříč 20 km. Zdoláváme jednu dunu za druhou, postupně zapadá organizační Nissan Pathfinder a Toyota LC 100. Máme super počasí, teplo, ale lehce pod mrakem. 20 km nám zabralo 5 hodin jízdy. Super zážitek, všichni jsme nadšeni, zážitky probíráme večer v kempu pod poslední dunou. Jízda po dunách je prostě nezapomenutelná.
15.11. Vyrážíme za rozbřesku, máme krátký přesun po asfaltu k dunám na alžírské hranici. Oběd jsme dali na malebném místě u prvních dun, ve stínu jediného stromu široko daleko. V podvečer jsme rozbili tábor v kempu na kraji dun. Večer jsme se jeli projet na kaj dun, abychom nacivičili na zítřejší přejezd celého dunoviště jízdu v písku. V noci oheň, berberská muzika a legrace jako už dlouho ne. Moc prima večer pro všechny!!! Technika drží. Zdar
14.11. K snídani vajíčka. Dopoledne průjezd údolím s vesnicí se zavlažovanými políčky, prohlídka praskliny ve skále od zemětřesení. V poledne jsme potkali v protisměru jedoucí expediční Toyotu 76. Prudký výjezd mezi skalami a večer dorazíme do Zagory. V garáži jsme umyli vozy, na Toyotě jsme vyměnili ložisko zadřené kladky klimatizace, zkontrolovali techniku. V kempu pod palmami pak sprcha a odpočinek na další den. Zítra nás čekají duny.
13.11. Ráno rychlá snídaně - je zima. Pokračujeme dál Vysokým Atlasem po horních plošinách ve výšce 2700 m.n.m. Sluníčko svítí, krásné výhledy, ve vesnicích nás nahánějí děti, dáváme jim různé dárky, které jsme jim přivezli. V poledne vyjíždíme na redukovanou jedna na vysílač ke špičce kopce, ve výšce 3000 m, abychom se rozhlédli - je to paráda. Odpoledne sjezd úzkým červeným malebným kaňonem, večer kempujeme pod čajovnou v Kasbě v zeleném vádí.
12.11. V 7 hodin ráno vyrážíme, dopoledne 150 km přesun na úpatí Velkého Atlasu, celé odpoledne stoupáme a stoupáme a stoupáme až do výšky 2930 m.n.m. Nádherné scenérie, občas projíždíme sněhové návěje. Za soumraku kempujeme ve výšce 2800 m.n.m. u několika málo suchých stromů, večer táborák !!! Je dost zima, ale naprosté ticho a hvězdy. Všichni jsou v pořádku, technika funguje. Atlas nás uchvátil. KG
11.11. Dnes odpočinkový den u Hassana, zkoušíme čtyřkolky, které jsme sem dovezli, na dunách, je to super poježdění. Koupání v bazénu, odpoledne dorazil Roman s Dančou - poslední chybějící členové výpravy z letiště i se zapůjčeným organizačním vozidlem Nissan Pathfinder. K večeri Tajin, spát jdeme brzy, zítra vyrážíme za offroadem.
10.11. Pondělí vyrážíme časně ráno na trajekt, 30 min. do odjezdu, tak trochu honička. Rychle koupit lístky a na loď. Je slunce a teplo - konečně. Na Marocké straně si vyměnujem s celníky vzájemně cigarety a po 30 min. jsme odbaveni. Po 4 dnech úporné jízdy přez Evropu jsme konečně v Maroku. Roman, který cestuje s manželkou do Maroka letecky přistává po poledni v Marakeśi, moc se těśime, že se potkáme. Trajekt jsme zvládli v rekordním čase, potřebujeme 4kolky dopravit na místo, a tak se po krátké poradě rozhodujeme, že nadcházejících 600 km přes Maroko - přes Nízký a Vysoký Atlas, dáme na jeden zátah. Během odpoledne zdoláváme i s Toyotou s přívěsem, na redukovanou všechna příkrá stoupání Atlasu až do výšky 2200 mnm. V Takhle vysoké výšce nás překvapuje sníh. Nenecháváme se zneklidnit a pokračujeme dál. K dunám dorážíme v noci kolem druhé hodiny místního času. Jsme všichni "det". Noční výhled na písečné duny je impozantní. Po uvítacím panáčku hruškovice dáváme teplou sprchu a jdeme si po náročné cestě odpočinout
9.11. Neděle - celý den krájíme kilometry, projíždíme po pobřeží celou Andalusii, je krásné počasí - teplo, slunce a my se kocháme výhledy na Středozemní moře. Oběd na útesu s výhledme na moře. Večer kempujeme za soumraku v kempu před Gibraltarem, abychom do Maroka nepřejížděli na noc. Konečně první večerníklidné posezení. Těšíme se na zítřejší přejezd do Afriky. Technika maká, Toyota s tím dlouhým téžkým přívěsem zdolává kopce Andalusie statečně.
8.11. Ráno v šest budíček, z nepojízdné Toyota se překládají věci, Radek zkouší různé varianty scénáře oprav, odtahů... Nakonec míříme do Tarragony do nejbližšího toyota servisu, vedoucí Toyota zůstává opuštěna na parkovišti. V Tarragoně hledáme servis, origo servis je drahý, před servisem Toyoty potkáváme náhodou španělského offrouďáka, nabízí pomoc, seznamuje nás se svým arabským přítelem, který se stává i našim přítelem... Ve 4 je auto v servisu v Tarragoně u našich arabských přátel, vypadají že ví co dělají a my po zaplacení zálohy za opravu ve třech autech pokračujeme v cestě na Gibraltar... . V 5 pauza na oběd na parkovišti s krásným výhledem na Středozemní moře, v plánu je jet alespoň do půlnoci... Po 11 večer rozbíjíme tábor na benzince.
7.11. Budíček v 6 hod. a pokračujeme na jih. Rychlost 100-110, vlek s 5-ti ATV za organizační Toyotou se občas pohupuje, ale jede se fajn. Už se těšíme na Gibraltar. Odpoledne po 500 km se z org. Toyoty ozývá lehké klepání, při prohlídce na první benzínce zjišťujeme fatální závadu na spodku motoru :-(. Dáváme panáka, rozbíjíme camp a na řadě je zvážení všech variant řešení, abychom mohli pokračovat dál a příliš se nezdrželi. Uvidíme, co ráno v nedaleké Taragoně. Dnešek se moc nevydařil :-(. Zdravíme KG
6.11. Z původního počtu 7 aut nás vyráží do Afriky 4 vozy, auta jsou pečlivě připravena, ale přesto se zastavujeme ještě u Mrazíka k posledním drobným úpravám, které se při balení ukázaly. Vyrážíme se zpožděním 2 hodin, ale žádný stres. Po půlnoci jsme zakempovali po 1100 km ve Francii na odpočívadle. Technika maká, jak má. ZdravímeReportáž v časopisu 4x4 Automagazín 3/2015

 


 

Zpět na archiv

© 2016 Off Road EXPEDITIONS s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.